میلاد کارگر قهرمان دوچرخه سواری کشور در گفتگو با برنامه رادیو پارک میبد ، مهمترین آرمان ورزشی خود را کسب مدال طلای المپیک عنوان نمود.

بام میبد : میلاد کارگر قهرمان دوچرخه سواری کشور اهل محله حسن آباد میبد به مدت هفت سال است که با شرکت در مسابقات گوناگون کشوری و بین المللی مقامهای متعددی برای شهرستان ، استان و حتی کشور کسب نموده است .

وی متولد اواخر سال 1376 است و از اوایل سیزده سالگی دوچرخه سواری را با شرکت در مسابقات محلی به صورت حرفه ای شروع نمود.

او که چند سال پشت سر هم در مسابقات جام رمضان در سطح شهرستان میبد صاحب مقامهای برتر شده بود، توسط هیئت دوچرخه سواری شهرستان انتخاب و تحت آموزش قرار گرفت.

این قهرمان دوچرخه سواری کشور با حضور در برنامه رادیو پارک میبد در گفتگو با مرتضی جلیلیان مجری ، تهیه کننده و کارگردان این برنامه ضمن ارائه توضیحات بیشتری در باره خود ، خودش را هفتمین فرزند خانواده معرفی کرد ، او چهار برادر و دو خواهر دارد.

وی گفت : از میان رشته های مختلف ورزشی که به آن می پرداختم ، به خاطر عشق و علاقه ای که به دوچرخه سواری داشتم ، این رشته را انتخاب کردم و با حمایت خانواده و به خصوص پدر و مادرم ، که چون کوه تکیه گاهم بودند ، توانستم در این راهی که قدم گذاشتم به موفقیتهایی دست پیدا کنم.

میلاد کارگر مهمترین عامل در کسب موفقیت هایش را علاقه شدیدی که به این رشته داشت ، عنوان کرد و افزود: با امیدواری که به شرکت در مسابقات کشوری و بین المللی در خود ایجاد کرده بودم ، هیچ وقت ناامید نشدم ، اما هیچ موقع فکر نمی کردم به عضویت تیم ملی در آیم.

قهرمان دوچرخه سواری کشور در ادامه گفت : البته خانواده در ابتدای امر با برگزیدن رشته دوچرخه سواری توسط من به خاطر اینکه با خطراتی چون حادثه ، آفتاب زدگی ، سرمازدگی و سانجه همراه بود ، مخالف بودند ، اما من با توجه به هدفم و با عنایت به اینکه سطح استانی و کشوری برایم بالا بود ، فکر می کردم که یک روز بتوانم مقام قهرمانی استان را به دست بیاورم و تقریبا دو سال و نیم طول کشید که توانستم به کسب اولین مقام استانی نائل شوم و به دنبال آن توسط تیم کاشی پرسپولیس میبد یزد به تیم برتر فراخوانده شدم و در مسابقات شرکت کردم و بعد از یک سال که مانند دو سالی که در سطح استان می رفتم مسابقه می دادم و به جایی نمی رسیدم ، کار کردم و بعد از باز شدن مسیر برایم ،  توانستم بعد از حدود سه الی سه سال نیم که طول کشید ، اولین مدال کشوری خود را در لیگ برتر جوانان ایران به دست آورم.

وی از تیم هایی که در آنها کار کرده است به تیم کاشی باستان میبد ، کاشی پرسپولیس میبد، سپاهان اصفهان که حدود نیم فصل با این تیم همراه بود و پیشگامان کویر یزد اشاره نمود.

میلاد کارگر در حال حاضر به مدت 15 ماه است که سرباز تیم رعد پدافند خاتم الانبیا است و عنوان سرباز قهرمان را دارد.

وی در پاسخ به این سوال که چه کسی از خانواده واقعا حامی او بود ، به پدر و برادر بزرگش اشاره کرد که از نظر مالی و سنگ نینداختن حامی او بودند و به اصطلاح وی را به جلو هل دادند .

این قهرمان از مادرش نیز ،  از مخالفین خود در این رشته یاد کرد، آن هم به دلیل دلسوزی های مادرانه اش  که راضی نمی شد ، در گرمای 45 درجه و سرمای صفر درجه برای تمرین برود.

میلاد کارگر در مورد حمایت مسئولین از خودش گفت : حمایت مسئولین را تا پنج شش ماه گذشته آنطور که باید نداشتم ، در سال 2014 که به اردوی تیم ملی دعوت شدم ، انتظار یک حمایت خاصی از سوی مسئولین برایم وجود داشت تا از همان سن شانزده سالگی بتوانم مدال قهرمانی آسیا و یا حتی جهان را برای خود تثبیت کنم ، اما متاسفانه مورد بی توجهی قرار گرفتم ، به این دلیل که فکر می کردند ممکن است جا بزنم و ادامه ندهم و واقعا در آن موقع برای کسی اهمیت نداشت که یک ورزشکار از میبد و یا حتی استان یزد به اردوی المپیک رفته و در حال افتخار آفرینی است .

وی در ادامه گفت : بنابراین کمی دلسرد شدم و دوچرخه سواری را به صورت ورزش حرفه ای تا یکسالی رها کردم .

وی در مورد چگونگی تمرینات اظهار داشت : ما به صورت حرفه ای و تمرین برای لیگ برتر روزانه به طور میانگین 3 ساعت و نیم الی 4 ساعت تمرین داریم ، بعضی از روزها ، ساعات تمرین به 6 ساعت تمرین با پیمودن مسافتی بین 180 کیلومتر الی 200 کیلومتر هم می رسد و روزهایی هم 2 ساعت و نیم الی 3 ساعت ، این تمرینات زیر نظر مربیان تیم ملی برای سه رویداد خیلی مهم که در سال 2018 برگزار خواهد شد و من دعوت شده به این اردوها هستم ، انجام می گیرد .

این ورزشکار حرفه ای ادامه داد: با توجه به اردوهایی که تا به حال چند دوره برگزار شده و در ماه های آینده نیز برگزار می شود و ما شرکت می کنیم ، سطح بدنی ما سنجیده می شود و با توجه به سطح بدنی که داریم برنامه تمرین به ما داده می شود تا مرحله اردوی بعد و یا مسابقه بعد که دوباره آن پیشرفت و انفجاری که در بدنمان رخ داده ، اندازه گیری شود و متناسب با آن برنامه جدید به ما داده می شود که این برنامه فعالیت را به صورت خودجوش و در جاده های اطراف شهرستان ، به طور  روزانه انجام می دهم.

وی در پاسخ به سوال مرتضی جلیلیان مجری برنامه که از عامل این همه پشتکاری که او در انجام تمرینات داشته ، پرسید ، لطف خداوند که اراده انجام این کار را در او ایجاد کرده است ، بسیار موثر دانست و در مرحله بعد نیز اطرافیان اعم از رفقا ، دوستان و خانواده هایی که  در سطح شهرستان و فضای مجازی از حمایت کرده و خواستار موفقیتش شده اند .

کارگر عامل موفقیت ها و پیشرفتش را لطف خدا و اراده و تلاش خودش ذکر کرد و اینکه از همان سالهای اول فعل شدن را در سرلوحه کار خود قرار داد.

وی فضای مجازی را در اینکه مردم او را شناخته اند ، موثر بیان کرد ، چون سعی نموده به انتظار کسی نباشد و خود در فضای مجازی به توضیحاتی پیرامون کارهایش به مردم در این دو سه سال اخیر پرداخته است تا دیگران با شناخت ، پشتیبان و پشتوانه اش باشند.

قهرمان دوچرخه سواری کشور عاملی که باعث می شد بعد از سرخوردگی ها و در جا زدن هایی که به آن دچار می گردید ، دوباره انرژی بگیرد و از نو به کارش بپردازد را به خصوص در یکسالی که بعد از اردوی المپیک از ورزش دور شد ، نگاه و اندیشه به مدال هایی که کسب کرده بود و برایشان زحمت کشیده بود ، را روحیه بخش و جرقه ای عنوان نمود که او را به تلاش دوباره تشویق می کرد.

ورزشکار قهرمان میبدی مسابقات نظامیان جهان در کشور هلند در ماه مرداد و نیز بازی آسیایی جاکارتای اندونزی را در پیش رو دارد که مهمترین آن مسابقه جاکارتا است که تحت چند لیگ انتخابی برای اعزام نفرات انتخابی در حال انجام است ، می باشد.

وی بیشترین میزان مبلغ قرارداد هایی که یک ورزشکار حرفه ای در سطح باشگاهی در زمینه ورزش دوچرخه سواری می تواند دریافت کند را حدود 180 میلیون تومان و کمترین میزان را نیز به عنوان ورزشکار لیگ برتر مبلغی بین 10 میلیون الی 180 میلیون بیان کرد.

کارگر ورزش بدنسازی را نیز که در فصل زمستان از ماه 8 الی 12 به عنوان فصل بدنسازی به صورت کار با وزنه برایشان در نظر گرفته می شود را جزء تمرینات ورزشی خود یاد کرد.

مدال هایی که این ورزشکار میبدی در سطح استانی کسب نموده است آن قدر زیاد است که شمارش آن را در ذهن ندارد ، اما مدال های کشوری که موفق به کسب آن شده است ، از سال 2014 تا بحال 26 عدد می باشد.

ورزشکار میبدی که عمده حمایتهایی که از طرف مسئولین برایش تا به حال صورت گرفته را از سوی فرمانداری و اداره ورزش و جوانان شهرستان میبد عنوان نمود ، مهمترین هدف برایش ، مانند سایر ورزشکاران طلای المپیک است که برای گرفتن آن با تمام وجود مایه خواهد گذاشت و می جنگد و تلاش می نماید ، حتی اگر به قیمت جانش تمام شود و حتی اگر دیگران نیز به این خواسته و آرزویش بخندند.

وی در انتهای گفتگویش با رادیو پارک میبد از مسئولین خواهش نمود تا پشتوانه و حامی برای ورزشکاران باشند تا بتوانند بدون هیچی دغدغه و مشکلی به تمرینات خود برسند و کسب افتخارهایی که می توانند به آن نائل شوند  ، به راحتی برایشان صورت گیرد.

او از خانواده ها نیز خواست به فعالیت ورزشی جوانان خود بها دهند و کمک حال و پشتوانه ای برای آنها باشند ، شاید بتوانند روزی از بهترین های ایران در رشته مورد علاقه اشان شوند و نیز افتخار آفرین برای خانواده و مردم شهرشان.