در پی ضایعه درگذشت مرحوم سید سعید آبیاری خبرنگار میبدی ، مسئولین شهرستان میبد ، در پیام‌هایی درگذشت این فعال رسانه‌ای شهرستان را تسلیت گفتند.

بام میبد : متن کامل پیام‌ها به شرح ذیل است:

پیام “حسین فلاح” فرماندار میبد

سید سعید آبیاری علیرغم اینکه به عرصه خبر به‌عنوان شغل نگاهی نداشت؛ ذوب در ثبت اطلاعات و اخبار شهر درزمینهٔ های مختلف بود و رصد مسائل و مشکلات شهر و انعکاس عکس‌های به‌یادماندنی از جلسات و ایام شعبان، رمضان و محرم بود که این تلاش‌های وی هرگز از یاد میبدی‌ها نخواهد رفت.

اینجانب خبر حزن‌انگیز و نابهنگام درگذشت این فعال رسانه مجازی را به اصحاب رسانه و خانواده وی تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ برای آن سفرکرده غفران واسعه الهی و برای کلیه بازماندگان محترم صبری جمیل و اجری جزیل را مسئلت می‌دارم.

روحش شاد و یادش گرامی

پیام ” محمدجواد احمدی” بخشدار مرکزی میبد

گل دیگری از باغ اصحاب رسانهٔ دیارمان به خاموشی گرایید، او که متانت و وقارش زبانزد دوستان و همکارانش بود.

ضایعه درگذشت مرحوم سید سعید آبیاری از خبرنگاران سخت‌کوش، دلسوز و پرتلاش شهرستان، اصحاب فرهنگ و جامعه رسانه‌ای میبد را عزادار نمود.

اینجانب درگذشت دوست و آشنای دیرین سید سعید آبیاری را خدمت دوستداران و محبین ایشان، اصحاب رسانه و بستگان آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن سید بزرگوار رحمت واسعه و برای بازماندگان صبری جمیل مسئلت دارم.

متن پیام انسیه فلاح عضور شورای شهر میبد:

انا لله و انا الیه راجعون

میبد به داغ سیدبزرگوار و عزیزی، مرحوم سیدسعیدآبیاری شب جانکاهی را با کوهی از اندوه سپری نمود.

خانواده ی محترم آبیاری و آقایی !

ما به غم از دست دادن شخصیتی اجتماعی، دلسوز و فعال عرصه خبر و انسان دوستی و میبددوستی، چون کشتی به گل نشسته ای گرفتار مصیبت بزرگی شدیم. صادقانه و خالصانه وقت و عمر خویش را صرف شورا و شهرداری و شهر نمود.
این مصیبت جانکاه را به خانواده محترم و معززش و همه کسانی که دلشان برای پیشرفت میبد می تپد؛
خاضعانه تسلیت می گویم و از خدای منان برای آن عزیز سفرکرده رحمت واسعه ی الهی را خواهانم و همچنین صبری جزیل را برای خانواده و بستگانشان از خدا تمنا می نمایم.

یاد و خاطراتش زنده و جاویدان باد و خداوند روح بلندش را با اجداد طاهرینش همنشین نماید.

انسیه فلاح
۲۹ خرداد۹۷

متن پیام محمود اسدزاده فیروزآبادی شهردار میبد :

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون
سید سعید آبیاری شیفته دنیای خاکی نبود، او شیفته عمران و آبادانی شهرش بود، او میدانست اگر در عبور از این گذرگاه دنیا به همنوعان خود خدمت نکند سهمی از زندگی جاوید را نخواهد داشت، او امروز دیگر در بین ما نیست چون براحتی از یک رود باریک و تاریک به دریای بزرگ و ابدی پیوست و راستی چگونه و چه آسان با شستشوی جان در نهر پاک رمضان پاداش عید فطر خود را از خالق هستی ستاند و مطمئنم گرچه او از میان ما رفت لیکن هدف و مقصد والای او در دلسوزی و اطلاع رسانی به مردم و خدمت به همنوعان در عمران و آبادانی شهرش همواره و همیشه در میان ما سبز و ماندگار خواهد.
روحش شاد و یادش گرامی باد
محمود اسدزاده فیروزآبادی
شهردار میبد

متن پیام دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی، نماینده مردم شریف تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی:

بسم الله الرحمن الرحیم

إنّا لله وإنّا إليهِ رَاجعُون
صبح امروز ناباورانه خبر دار شدیم یکی از خبرنگاران باتجربه و فهیم شهرستان میبد که از فعالان موثر اجتماعی این دیار بود از میان ما رفت و در جوار حق آرام گرفت و اندوه و غم مردم میبد به ویژه بستگان و رفقای او را در بر گرفت.
مرحوم حاج سید علی (سعید) آبیاری میبدی مرد شریفی بود که دغدغه رسیدگی به امور شهرستان و حل مشکلات مردم سبب شده بود تا وی روز و شب نشناسد و مدام در این زمینه تلاش کند.
اینجانب درگذشت این خبرنگار دلسوز را خدمت بستگان آن مرحوم، اصحاب رسانه و مردم شریف شهرستان میبد تسلیت عرض می کنم. از خداوند متعال برای بازماندگان صبر جمیل و علو درجات را برای آن فقید سعید مسئلت دارم.
خداوند روح ایشان را با جد مطهرش محشور گرداند.
اللّهُمَّ اغفِر لِلمُومِنینَ وَ المُومِنَاتِ وَ المُسلِمینَ وَ المُسلِمَاتِ اَلاَحیَاءِ مِنهُم وَ الاَموَاتِ.
کمال دهقانی فیروزآبادی
نماینده مردم شریف تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی

سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی میبد نیز در پیامی فقدان ناباورانه سید سعید آبیاری خبرنگار و فعال اجتماعی و فرهنگی میبد را که در جهت بیان مشکلات مردم و کاستی های شهرش به مسئولین تلاش می کرد و این تلاش بیانگر عشق او به همشهریانش بود , تسلیت گفته خواستار آرامش روح آن مرحوم در جوار حق و صبر جزیل برای بازماندگانش از درگاه  خداوند متعال شد.