رئیس شعبه بانک قرض الحسنه رسالت میبد در نشست اعضای شرکت تعاونی بانوان نسیم بهار خاتون میبد ، عنوان نمود : بانوان در محلات مختلف از طریق تشکیل کانون های همیاری می توانند کارگاه هایی را شکل داده و اشتغال زایی نمایند.

بام میبد : احمد ابراهیمی رئیس شعبه بانک قرض الحسنه رسالت در میبد در این نشست که با حضور مسئولین بسیج سازندگی در مصلی آیت الله اعرافی صورت گرفت ، با ارائه توضیحاتی در خصوص کارآفرینی در کارگاه های خرد و کوچک یا همان مشاغل ، بیان کرد: شبکه توسعه اجتماعی بانک رسالت در راستا و سایه سه هدف همیاری اجتماعی که از طریق آن باید درست به دست هم داد و با تشکیل کانالهای در زمینه اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی فعالیت نمود ، پرداخت قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی فعالیت می کند.

وی افزود : انجمن کانون های فرهنگی بانک قرض الحسنه رسالت کانونهایی را شکل داده اند و با شناسایی کارگاه ها در حوزه های مختلف خیاطی ، مصنوعات چرمی ، دام و… و گرفتن سفارشهایی و دادن سفارش به آن کارگاه ها ، یکسری اشتغال خرد خانگی ایجاد می کنند.

رئیس شعبه بانک قرض الحسنه رسالت میبد با اظهار امیدواری که انشاالله به کمک بانوان عضو شرکت تعاونی میبد که کانونی را تشکیل داده اند ، بتوانیم در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم ، اشاره نمود : بانک رسالت با رعایت استانداردهایی از طرف تولید کنندگان ، در فروش محصولات آنها همکاری می نماید و به عبارتی فروش آنها را تضمین می نمایند .

وی گفت : شما می توانید در محله ها و از طریق جلسات هفتگی قرآن که تشکیل می دهید ، کانون هایی را ایجاد کرده و کارگاه هایی را به راه بیندازید و با تعاملی که به وجود می آید به ایجاد اشتغال با همکاری شرکت تعاونی بپردازید ، ما نیز به عنوان معین اقتصادی با شما همراهی خواهیم نمود.

ابراهیمی همچنین به آموزش افراد در بسته بندی و بهینه تولید نمودن محصولات خود از طریق تشکیل کانون های اشتغال و زندگی اشاره نمود.

در ادامه نشست علیزاده از مسئولین بسیج سازندگی میبد ،با اشاره به اینکه برای دست یابی به موفقیت شرکت تعاونی باید مفهوم تشکیل شرکت تعاونی را فهمید ،  از بانوان خواست به گروه هایی تقسیم شوند و در مورد کار خود به تبادل نظر پرداخته و ماحصل گفتگوی خود را با انتخاب نماینده ای در جمع توضیح دهند و به این صورت راهکارهایی را در مورد تولید و اشتغال برای هم بیان کنند .

وی گفت : افراد در سایه همکاری و همیاری در هر زمینه ای که اشتغال دارند ، معرف گروه دیگر شاغلین در عرصه تولید باشند.

گفتنی است در این نشست طیبه السادات حضیرئی مدیرعامل شرکت تعاونی نسیم بهار خاتون نیز به ارائه توضیحاتی در خصوص عملکردی شرکت تعاونی تا به حال داشته است ، پرداخت.

همچنین کلیپی از موفقیت مردم گلبافت کرمان در به راه انداختن کارگاه هایی در راستای اقتصاد مقاومتی از طریق کانون های همیاری و همکاری با بانک قرض الحسنه رسالت به عنوان معین اقتصاد مقاومتی و نیز همکاری که استانداری کرمان نمود ، پخش شد.

شرکت تعاونی نسیم بهار خاتون میبد در در ماه 96 ، جهت پیگیری تسهیلات در زمینه کارآفرینی ، برگزاری نمایشگاهها برای بانوان کارآفرین ، اختصاص محلی دائمی جهت عرضه و بازاریابی محصولات کارآفرینان و برگزاری کارگاه های آموزش برای بازاریابی و برند سازی محصولات کارآفرینی شکل گرفته است.