معاون سیاسی امنیتی  فرمانداری میبد ،آموزش و استقرار هسته های مشاوره در کانونهای جمعیتی شهرستان را ، امر موثری برای پیشبرد اهداف و ارائه برنامه های تخصصی مرتبط با معضل طلاق عنوان نمود.

 علیرضا ابوالحسنی معاون سیاسی امنیتی  فرمانداری میبد در این نشست که در اداره بهزیستی میبد برگزار شد ، با بیان این موضوع ،  امامزاده خدیجه خاتون ، گلزار شهدا ، پارک بهاران و…  از کانون های جمعیتی شهرستان برشمرد می تواند در آنها هسته های مشاوره  مستقر شود .

معاون سیاسی امنیتی  فرمانداری میبد گفت : خوشبختانه در شهرستان رشد طلاق متوقف گردیده و تمام ارگانها لازم است ، به فعالیت و حمایت مستمر خود جهت کاهش این معضل ادامه دهند.

وی در ادامه متذکر شد : در رابطه با آموزش های مرتبط با ارگان خانواده، می توان با همکاری چند ارگان یک پکیج آموزشی طراحی کرد و به تمام واحدهای ذی ربط ابلاغ نمود تا در امر آموزش هم پوشانی بیشتری داشته باشند و از دوگانگی در زمینه آموزش جلوگیری شود .

معاون سیاسی امنیتی  فرمانداری میبد از تمام مسئولین ادارات و دستگاهای مربوطه خواست که از تمام ظرفیت خود در به کارگیری مشاوران کارآمد و متخصص استفاده کنند ، ضمن اینکه روحانیون نیز می توانند یک تیم تخصصی تشکیل دهند تا جامعه هدف بیشتری ، خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.

در این نشست  سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی نیز ضمن خیر مقدم به مدعوین به ارائه آمار طلاق شهرستان و تحلیل عملکرد اورژانس اجتماعی پرداخت.

رئیس اداره بهزیستی میبد با اشاره به اینکه  طلاق در سال 96-97 رشد چندانی نداشته وکنترل گردیده است ، خاطر نشان نمود : در حال حاضر نقش پیشگیری و آموزش، بخصوص اجرای طرح دانشنامه ازدواج با هدف کاهش معظل طلاق امر مهمی می باشد.

در ادامه این نشست  اعضاء کارگروه از اورژانس خدمات اجتماعی بازدید کردند.

برگزاری غرفه های آموزشی در پارک بهاران توسط سپاه پاسداران، انتخاب مکان مناسب جهت آموزش زوجهای جوان، تشکیل کارگروههای جهادی متشکل از مشاورین مجرب روحانی و طلبه در سطح محلات در راستای پیشبرد اهداف کارگروه طلاق ،طرح کاهش طلاق آقای دکتر پاک گوهر در جلسه کارگروه فرهنگ عمومی از مصوبات این نشست بود.