شهردار میبد به دنبال دیده نشدن فعالیت ورزشی دختران رشته پیرامید مدرسه شاهد رضا صادقی در مراسم جشن زیلو توسط مسئولان امر ، امروز سه شنبه با حضور در میان آنها از دانش آموزان دلجویی کرد.

یزد- ایرنا:علیرضا نقوی به همراه انسیه فلاح عضو شورای شهر و مسئول روابط عمومی شهرداری از دانش آموزان عضو رشته ورزشی پیرامید مدرسه با توزیع هدایایی بابت کمبود وقت که در برنامه جشن زیلو دیروز پیش آمد و برنامه آنها در حضور مسئولان اجرا نشد دلجویی کرد.

وی در جمع دانش آموزان حرکات نمایشی ورزش پیرامید را که در مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی توسط دانش آموزان رشته پیرامید میبد اجرا شده بود ، ستود و حمایت شهرداری را از برنامه های ورزشی و فرهنگی که دانش آموزان اجرا می کنند اعلام کرد.

وی گفت : دانش آموزان می توانند با طرح های ابتکاری در زمینه های مختلف ورزشی در برجسته و عملی کردن شعارها و کلماتی که نقش تاثیر گذار در جامعه و امور مرتبط به شهر دارد، سهیم باشند.

شهردار میبد یادآور شد: گروه های مختلف ورزشی در صورت اعلام آمادگی می توانند دربرنامه های جشنی که شهرداری به مناسبت های گوناگون برگزار می کند ، شرکت کنند.

همچنین عضو شورای شهر میبد با تشکر از دانش آموزان حرکات نمایشی آنها را که در روز جشن زیلو با حضور رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی که قبل از حضور مسئولان به محل نارین قلعه آمده بود اجرا کردند، ستود.

فلاح گفت : خانم « غدا هیجاوی » « از لباس هایی که شما پوشیده بودید، پرچمی که بالای سر خود گرفته بودید مرتب تصویر می گرفت و این نشان دهنده توانایی شما بود که توانستید با حرکات ورزشی که بار ارزشی داشت نظرش را جلب کنید، تا زمانی که در نارین قلعه بود وقت خود را با تماشای فعالیت ورزشی شما که کلمه زیلو را همراه با نام میبد و الله بر روی کاشی ها نقش می انداختید، سپری کرد».

دختران ورزشکار در روز جشن انتخاب میبد به عنوان شهر جهانی زیلو آماده بودند تا با حرکات ورزشی پیرامید جهانی شدن شهرشان را با نقش انداختن دوباره بر روی نقوش زیلوی طراحی شده برروی کاشی هایی که از زمان آمدن ارزیابان به میبد مفروش زمین نارین قلعه شده بود، جهانی شدن شهرشان را به نام زیلو در مقابل دوربین خبرنگاران پایگاه های خبری و خبرگزاری ها برجسته کنند.

آنها ساعت ها منتظر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و تعدادی از مسئولان استان یزد و شهرستان بودند که به دلیل کمبود وقت و افتتاح تعدادی از پروژه های عمرانی و فرهنگی آنها نتوانستند برنامه های خود را در نارین قلعه میبد اجرا کنند.

109 دانش آموز دختر رشته پیرامید تحت سرپرستی شهناز عطار به صورت 2 تیم تحت عناوین شاهد و نارین که دانش آموزان مدرسه بی بی خدیجه ابطحی و مدرسه شاهد صادقی فعالیت دارند.

هر تیم 2 مربی دارد و با فعالیت های خود توانسته اند در مسابقات استان با کسب مقام دوم توسط تیم نارین در شهریور ماه و نیز کسب مقام اول در بهمن ماه امسال توسط تیم شاهد به خوبی بدرخشند.

شهرستان میبد پنج هزار و 500 ورزشکار سازمان یافته دارد که در رشته های مختلف ورزشی مشغول به فعالیت هستند تا به حال مقام های مختلف جهانی ، کشوری و استانی کسب کردند.