در نشستی در محل سالن اندیشه فرمانداری میبد مشکلات بانوان در حوزه کارآفرینی و مشاغل خانگی مورد بررسی قرار گرفت.

بام میبد : در این نشست که با حضور مسئولین و اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی بانوان نسیم بهارخاتون برگزارشد ، مشکلات بانوان وپیشنهاداتی مطرح شد.

مشاورفرماندار میبد در اموربانوان و خانواده گفت : با توجه به اقدامات انجام شده شرکت تعاونی ایجاد شده توسط بانوان کارآفرین به مساعدت و همراهی بیشتری نیاز دارد.

کبری خواجه پورافزود: تامین مکان برای برگزاری نمایشگاهی دائمی از دست آوردهای بانوان مهمترین خواسته آنها است که اداره میراث می تواند در این زمینه در جهت نثبیت مکان برای فروش محصولات بانوان در جهت جلوگیری از نقل مکان آنها برای ایجاد نمایشگاه هر روز از یک جای به جای دیگر با توجه به مشکلاتی که این جابجایی به همراه دارد از بانوان حمایت کند.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت میبد نیز با برشمردن شرایط برگزاری نمایشگاه ها گفت: با توجه به تعداد نمایشگاه های برگزارشد توسط شرکت تعاونی تسهیل در جهت برگزاری این نمایشگاه ها توسط اداره صمت صورت گرفته است.

حجت الله خلیلی افزود : مسائل مرتبط به بهداشت و سیب سلامت در برگزاری نمایشگاه ها نیز باید با مراجعه به اداره بهداشت و نظر کارشناسان این اداره مرتفع شود.

به گفته رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری میبد بانوان می توانند با استفاده از فضای اماکن تاریخی نظیر آب انبارها کارگاه های صنایع دستی نظیر زیلو بافی ، کاربافی و صنایع دیگرراه اندازی کنند و شعبه هایی هم دراین راستا در محلات مختلف در بافت های تاریخی که وجود دارد و می تواند به این ایجاد کارگاه ها اختصاص یابد داشته باشند.

رسول مشتاقیان تعداد مکان قابلیت ایجاد کارگاه در شهرستان میبد چهار تا پنج مورد برشمرد.

وی افزود: فضاهایی هم مانند فضای جلوی یخچال میبد هست که بانوان می توانند با بستن اسپیس در آنجا نمایشگاه های صنایع دستی و پخت غذاهای سنتی مانند نان لطیر ایجاد کنند.

رئیس صندوق کارآفرین امید میبد نیزدر این نشست به ارائه تسهیلات قرض الحسنه چهار درصد برای تجهیز کارگاه ها اشاره کرد.

ازدیگر موضوعات مطرح شده در این نشست لزوم ایجاد یک محل ثابت برای ایجاد نمایشگاه دست آوردهای بانوان ، برند سازی ونیز لزوم تسهیل در جهت شرکت بانوان در نمایشگاه های برگزار شده در خارج از شهرستان و استان یزد بود .

شرکت تعاونی بانوان کارآفرین تحت عنوان  “بهارنسیم خاتون ” در دی ماه سال 96 در جهت حمایت از مشاغل خانگی و تولید و اشتغال فراگیردر سطح شهرستان میبد با 57 عضو شکل گرفت.