– با حضوروزیر ورزش و جوانان روز سه شنبه مصادف با ولادت حضرت فاطمه (س) استخرسرپوشیده درشهیدیه میبد و نیز چمن مصنوعی در بخش مهرآباد این شهرستان افتتاح شد.

استخر سرپوشیده شهیدیه که با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ، مسئولین استانی ، شهرستانی و مردم افتتاح شد در زمینی به زیر بنای یک هزار و 826 مربع زیربنا احداث شده است.

مدیر عامل شرکت خشت اول به عنوان  پیمان کارپروژه استخر شهیدیه گفت : این استخر به صورت تمام هوشمند ساخته شده است و در ساخت و تجهیز آن روند صرفه جویی در آب انجام شده به صورتی که آب های زاید به صورتی برای  استفاده جهت آبیاری درختان جدا سازی می شود.

پیمان کارپروژه استخر شهیدیه افزود: سیستم کلر زنی این پروژه نیز هوشمند است ، کلر زنی آب 70 درصد کاهش پیدا کرده  و به جای آن از طریق یون نقره و یون مس آب استخر یونیزه می شود ، همینطور سیستم های دما و رطوبت نیز با تشخیص دمای بیرون تغییر دما می دهند.

به گفته مهندس ناظر پروژه استخر شهیدیه ، این استخرکه زمین آن را امام جمعه میبد اهدا کرده است ، مجهز به موتورخانه ، منبع هوایی ، منبع زمینی ، تاسیسات هوشمند ، چکوزی با ظرفیت 10 نفر ، سونا بخار ، سونا خشک ، نماز خانه و… می باشد.

حسین میز چین با بیان اینکه این استخر کاملا پیشرفته ترین امکانات بهداشتی و کلرزنی را دارد گفت : این پروژه  اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال به مرحله اتمام رسیده است.

همچنین چمن مصنوعی مهرآباد نیز در زمینی به مساحت یک هزار 260 متر مربع با اعتباری بالغ بر 2 هزار میلیون ریال افتتاح شد.