در آستانه نوروز باستانی و در شب میلاد حضرت علی (ع) نخستین امام شیعیان مراسم جشنی در پارک غدیر محله حس آباد شهر میبد با حضور قشرهای مختلف مردم و تعدادی از مسئولان محلی برگزار شد.

بام میبد : فرماندار میبد در این مراسم با تبریک میلاد حضرت علی (ع) و عید نوروز اظهار امیدواری کرد که منش و رفتار ائمه اطهار الگویی برای همه باشد و بتوانیم باوجود فشارهای مختلف اقتصادی آنچه در توان داریم به نیازمندانی که در همسایگی ما زندگی می کنند، به آن‌ها عنایت و توجه ویژه ای داشته باشیم.

حسین فلاح گفت: برگزاری چنین مراسم‌هایی بسیار خوب است و ان‌شاءالله همیشه دل ها ‌شاد باشد و در ایام خوش ، شادی و نشاط در کنار هم باشیم .

شهردار میبد هم با تشکر از حضور مردم از برگزاری برنامه‌های ویژه در کنار فعالیت‌های خدماتی و عمرانی خبر داد و گفت : ان‌شاءالله با اجرای این برنامه‌ها بتوانیم در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز فعالیت‌هایی داشته باشیم .

وی از مردم خواست که در شبکه‌های اجتماعی هر پستی می‌گذارند گذاشتن هشتک میبد دوست‌داشتنی و میبد شهر جهانی زیلو را نیز فراموش نکنند.

وی همچنین میلاد حضرت علی (ع) را تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که سایه همه پدرها پایدار بماند و یاد پدرهای آسمانی و پدرهای شهید فراموش نشود.

مراسم جشنی که در پارک غدیر در روستای حسن‌آباد با قدمت 200 سال در بر فراز منطقه‌ای که به بام میبد معروف است همزمان با شب چهارشنبه‌سوری بود که مردم برای دوری از خطرهای احتمالی به این مراسم دعوت‌شدند.

پارک غدیر در مراسم‌های مختلف پذیرای جمع زیادی از مردم است.

میبد 17 محله و آبادی به نام‌های میبد بالا ، بشنیغان ، مهرجرد ، شاه جهان آباد ، امیرآباد ، فیروزآباد ، ده آباد ، حسن آباد ، کوچک ، محمود آباد ، رکن آباد ، بدرآباد ، بفروئیه ، علی‌آباد ، شهیدیه و بیده و… دارد.

منبع : بام میبد