همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت نیمه شعبان ، هفته جوان ، هفته سلامت و سالروز تاسیس سپاه با حضورخانواده ها و اقشار مختلف در میبد از مسیر امامزاده سید صدرالدین قنبر تا امامزاده میر شمس الحق برگزار شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان میبد در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت : برنامه همایش پیاده روی به همت اداره ورزش و جوانان ، هیات ورزش های همگانی ، شبکه بهداشت ، ارگان امام حسین (ع) و سپاه پاسداران برگزارشد.

محمد رضا زارع بیدکی با تشکر از ادارات و ارگان هایی که در برگزاری این همایش نقش داشته اند افزود : این حضور و همکاری نشان دهنده نگاه ویژه مسئولین در حوزه ورزش و توسعه ورزش همگانی است و ان شاءالله با استقبال  مردم بتوانیم در راستای توسعه ورزش همگانی در بین مردم کمک کرده شاهد رونق و رشد هرچه بیشتر این ورزش در سطح شهرستان باشیم .

وی به برگزاری همایش دوچرخه سواری در هفته سلامت نوید داد و تصریح کرد: استقبال از این همایش به طور نسبی خوب بود اما می توانست با تبلیغات بیشترحضور گسترده مردم را فراهم کرد.

زارع یادآور شد : در طول سال حدود 10 همایش  پیاده روی به مناسبت های مختلف در سطح شهرستان برگزار می شود.

این همایش همراه با اجرای حرکات ورزشی توسط نوجوانان  و قرعه کشی برای اهدای جوایزبود.

در شهرستان میبد حدود 22 هیات ورزشی مانند فوتبال ، والیبال ،  ژیمناستیک ، بدنسازی و پرورش اندام ، پهلوانی و زورخانه ای ، دوچرخه سواری ، تنیس ، تیراندازی با کمان ، جانبازان و معلولین ، ، ورزش روستایی و بازی های بومی محلی ، کاراته ، کوهنوردی ، کشتی  و… دارد.