امام جمعه موقت میبد گفت: مخالفت کردن با شورای نگهبان و بی توجهی به آن یک خطر بسیار بزرگی است که اصل نظام را به خطر می اندازد.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله غفوری در نماز جمعه این هفته میبد با اشاره به سالروز تاسیس شورای نگهبان افزود: شورای نگهبان از نهادهای بسیار ومهم و تاثیر گذار در نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در کشورهای دیگر نیز به شکلی وجود دارد.

وی افزود: وظایف شورای نگهبان مشتمل بر 6 نفر مجتهد و 6 نفر حقوقدان مسئولیت نظارت بر قانونگذاری برای جلوگیری از به تصویب رسیدن قانونی برخلاف شرع مقدس اسلام و همچنین تفسیر قانون و از همه مهمتر نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان ، مجلس شورای ملی و همچنین انتخابات ریاست جمهوری است.

امام جمعه موقت میبد درادامه توقیف کشتی نفت ایران را یادآورشد وتصریح کرد: انگلیس بازی خطرناکی را شروع کرده است که ابتدا باید به وضع کشور و کشاکشی هم در سطح بین الملل و هم در کشور خود دارند ، نگاه کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با خروج آمریکا از برجام خروج قدم به قدم جمهوری اسلامی ایران از تعهدات خود در برجام شروع شد ، قدم دوم هم برداشته شد و سطح درصد غنی سازی افزایش یافت و در آینده نیز یقینا نظام مقدس جمهوری اسلامی درس عبرتی به آنها خواهد داد که هیچگاه فراموش نخواهد کرد.

غفوری اهمیت حجاب را نیز برشمرد و و آن را وسیله حفظ بانوان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه در مسیردین و مکتب خواند.

وی هفته بهزیستی و نیز تامین اجتماعی به عنوان دو نهاد مردم محور را گرامی داشت و فعالیت های این نهاد ها در مقابله با آسیب های اجتماعی و اقدامات مهم آنها در حمایت از اقشار آسیب پذیر ستود و از مسئوالین ادارات خواست موضوع آسیب های اجتماعی و فرهنگی را در صدر کارهای خود قرار دهند.