در روز آخر روز از ماه ذی‌الحجه پس از نخل‌برداری ازامامزاده میرشمس الحق به سوی امامزاده سید صدرالدین قنبر میبد مراسم تعزیه‌خوانی دراین امامزاده با حضور پرشور و گسترده مردم برگزارشد.

امامزاده سید صدرالدین قنبر میبد هر ساله در آخرین روز از ماه ذی‌الحجه محل حضوربسیاری از مردم عزادار امام حسین(ع) و یارانش است که از محله‌های مختلف دراین امامزاده گردهم می‌آیند.

از حدود ساعت چهار مانند سال‌های گذشته نخل‌ها از امامزاده میرشمس‌الحق میبد و نیز از حسینیه‌ای در بافت قدیمی محله بشنیغان بر روی دست‌های مردم به سوی امامزاده سید صدرالدین طی مراسمی خاص به حرکت درآمد در حالی که گروه طبل‌زن ، پرچم‌داران و نیز گروه تعزیه در پیشاپیش آنها بودند .

بعد از رسیدن به امامزاده نیز مراسم تعزیه‌خوانی برگزار شد و پس آز آن مردم با هدف برآورده شدن حاجات خود در زیر نخل قدیمی امامزاده شمع روشن کردند و در محدوده نخل نیزبا جمع آوری هیزم آتش برافروختند.

به گفته اهالی محله بشنیغان مراسم آتش‌افروختن در عصر روز آخرماه ذی‌الحجه از زمان برگزاری مراسم شاه حسن شاه حسین دراین امامزاده رواج داشته‌است و به گفته بعضی از مردم در زمان قدیم که وسایل گرمایشی نبود در زمستان‌ها برای گرم شدن مردم در کلکی که در وسط امامزاده بود آتش روشن می کردند واین آتش روشن کردن بعد ها نیز برای برآورده شدن حاجت در گوشه و کنار صحن امامزاده روشن می شده است.

میبد بیش از 17 آبادی و محله دارد و هر کدام از محله‌ها مانند فیروزآباد ، شهیدیه ، یخدان ، بشنیغان ، مهرجرد، محمود آبادو… آیینی خاص خود در ایام محرم دارند که به آن معروف شده اند.