امام جمعه میبد گفت: نیک اندیشان و خیرین رویدادهای خیری خوبی را درشهرستان میبد رقم زده اند و جه خوب است که به دنبال اجرای طرح هر سال 10 مدرسه تا افق سال 1400 از الان نیز تا پنج سال آینده بازسازی 40 مدرسه در این شهرستان مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی روز پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش با تشکر از فعالیت‌های آموزش و پرورش و خیرین افزود: 4 سال قبل مقررشد برای جلوگیری از دو شیفت شدن مدارس در میبد هر سال ساخت 10 مدرسه برنامه‌ریزی شود و در این مدت طبق برنامه ریزی انجام شده و حتی بیشتر با همکاری خیرین مدارس ساخته‌شد و انشاءالله همین روند با اضافه شدن بازسازی 40 مدرسه با قدمت بالای 50 سال ادامه پیدا می‌کند.

وی برمشارکت مجموعه آموزش و پرورش در گرامیداشت هفته دفاع مقدس نیز تاکید کرد و اظهارداشت : آموزش و پرورش باید برنامه‌های خوب و سنجیده و جذاب برای آشنایی نسل امروزبا دفاع مقدس به عنوان هویت همه ما و تبلور تاریخ کشورما و مبدا عظمت و استقلال کشوربرنامه‌ریزی شود.

امام جمعه میبد در ادامه با تبریک آغاز سال تحصیلی آروزی توفیق برای دانش آموزان و دست‌اندرکاران آموزش و پرورش در دست یافتن به دست آورد‌های جدید  پرفروغ و پرشکوه و مجدانه کرد واقدامات این مجموعه را در پیشرفت و استقلال کشور اثر گذار دانست.  

وی همچنین با توصیه به همکاری دراجرای برش گام دوم درحوزه آموزش و پرورش ، به تکمیل طرح‌های مختلف تصویب شده در حوزه‌های مختلف درشورای آموزش و پرورش اشاره کرد که باید با مطالعه و مروردوباره از آنچه انجام شده قدردانی و آنچه انجام نشده تکمیل و تقویت آن پیگیری شود.

اعرافی مورد توجه قراردادن مسائل اخلاقی ، فرهنگی ، معنوی و اجتماعی دانش آموزان را نیزبه دلیل اینکه زیرساخت آینده فرهنگی ، اجتماعی ، معنوی و اخلاقی جامعه در آموزش و پرورش پی‌ریزی می شود را مهم شمرد.

وی درادامه توجه کردن به دانش آموزان بی بضاعت و آسیب پذیر را یادآور شد و تصریح کرد: همه باید کمک کنند که تبعیض و بی عدالتی دربین دانش آموزان نباشد وهمه دانش آموزان ازحداقل زندگی وامکانات را برخوردارباشند.

رئیس آموزش و پرورش میبد هم با ارائه گزارشی ازموفقیت‌ها واقدامات انجام شده و در حال انجام گفت: در کنکور امسال فقط در یک مدرسه 20 نفر در رشته پزشکی پذیرفته شده‌اند و درمجموع میبد با داشتن 28 نفر پذیرفته شده رشته پزشکی با توجه به آمار دربین شهرهای شمالی استان بیشترین آمار قبولی رشته پزشکی را دارد.

محسن موحدی فر همچنین با اشاره به امکانات مدارس گفت: امسال مدارسی که بخاری نفت سوز داشته باشند در میبد نداریم و ان شاءالله تا سال 1400 همه مدارس به پکیج شوفاژ مجهز خواهند شد.

در این نشست همچنین طرح اثر بخشی مددکاراجتماعی درحوزه دانش آموزان متاهل دختر ارائه شد ، همچنین از برترین‌ها د رجشنواره خوارزمی و المپیادها و خیرین تجلیل به عمل آمد.

در سال تحصیلی جدید حدود 22 هزار 600 دانش آموز درمیبد به تحصیل مشغول می شوند.