– مسئول آتش نشانی میبد گفت: در مجموع مراکز آتش نشانی شهرستان در6 ماهه نخست امسال 560 ماموریت آتش نشانی داشته‌اند که از این تعداد 190 مورد آن اطفاء حریق و به میزان 370 حادثه نیز حوادث امداد و نجات بوده‌است.

محمد جواد بحری به مناسبت روز «آتش نشانی و ایمنی» در گفت و گو با ایرنا افزود: حوادث امداد و نجات شامل تصادفات، نجات افراد محبوس شده در داخل خودور و یا جاهایی دیگر که به صورتی در به روی آنها بسته‌شده ، ایمن‌سازی جاده درهنگام حوادث رانندگی ، سیل و…و به طور کلی هر گونه حادثه‌ای که جان و مال مردم را به خطر می‌اندازند ، می‌باشد.

وی درادامه بازدید ازمساجد، تکایا ، حسینیه‌ها ، مدارس ، اماکن استیجاری  و … با هدف بررسی نواقص وعوامل ایجاد خطر و گوشزد کردن برای رفع آنها به منظورپیشگیری ازحوادث را از دیگر فعالیت‌های  آتش‌نشانی برشمرد.

مسئول آتش‌نشانی میبد به دنبال کردن موضوعات آموزشی در مدارس و دادن کارت «همیار آتش‌نشان» به دانش آموزان علاقمند به همکاری با آتش‌نشانان ، برگزاری دوره آمادگی دفاعی مرتبط با واحد درسی مدارس، فرستادن پرسنل برای طی کردن دوره‌های تئوری و تخصصی آتش‌نشانی برای ارتقای دانش و عملکرد آنها و برگزاری دوره آمادگی جسمانی برای پرسنل نیزاشاره کرد.

وی همچنین اظهارداشت : آتش نشانان میبد درامداد رسانی به سیل زدگان غرب کشور درسال جاری نیز حضوری فعال داشتند.

صبح امروزهمزمان با روز آتش‌نشانی مسئولین میبد با حضور در یکی از مراکز آتش نشانی از مقام آتش نشانان تجلیل به عمل آوردند.

25 آتش نشان در 3 مرکز آتش نشانی میبد دایر شده در خیابان امام ، شهرک صنعتی و نیزجنب دادگستری میبد فعالیت دارند.