سامانه ماسک در میبد راه‌اندازی می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در جلسه فوق‌العاده ستاد مقابله با ویروس کرونا از راه‌اندازی سامانه ماسک در آینده نزدیک در شهرستان خبر داد.

رسول نصیری افزود: با راه‌اندازی سامانه ماسک در شهرستان میبد افرادی که قصد سفر از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و یا هوایی خواهند داشت باید در این سامانه ثبت‌نام کنند تا نظارت و رصد بیشتری برای شناسایی بیماری اتفاق بیافتد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد درادامه درارتباط  با تعطیلات پایان سال و شروع سفرها و مرخصی کارگران واحدهای صنعتی نیز گفت: تصمیم گرفته شده مدیریت واحدی بین شهرستان میبد و شهرستان‌های هم‌جوار برای سفرها و مرخصی کارکنان صنایع اعمال شود.

وی تصریح کرد: اگر صنایع شهرستان میبد و هم‌جوار بتوانند دریک مقطع زمانی خاص زمینه مرخصی کارگران را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم کنند و افرادی که مرخصی می‌روند هنگام بازگشت به مدت سه روز قرنطینه شوند؛ با ارائه تست پی سی آر منفی می‌توانند دوباره در محل کار خود مشغول کار شوند.

نصیری با اشاره به شایعات شیوع کرونای انگلیسی در استان هم گفت: شیوع کرونای انگلیسی در استان صحت ندارد؛ ضمن اینکه انجام تست کرونای انگلیسی در استان فراهم‌شده است تا اگر موجی اتفاق بیافتد مردم از این ظرفیت استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان میبد به‌عنوان یکی از شهرستان‌های پرجمعیت استان با همراهی و مدیریت همه مسئولین در 35 روز گذشته با 2 مورد فوتی کمترین فوتی را تجربه کرده است و میانگین بستری ما 2 و شش‌دهم نفر در روز است.

این مسوول با اشاره به افزایش مراجعین سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی گفت: نوع جهش‌یافته کرونا چندین برابر مهلک و خطرناک است و باید برای عبور از موج مردم و مسوولان همدل عمل کنند.

در این نشست همچنین بر آمادگی استان در مقابله با موج چهارم کرونا و نوع جهش‌یافته آن یعنی کرونای انگلیسی و بر رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی بیشتر از گذشته بین مردم تأکید شد.