افزایش آمار بستری کرونا در بیمارستان میبد نگران‌کننده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد گفت:وضعیت شهرستان در حال حاضر زرد رنگ اعلام شده و با این حال افزایش آمار بستری کرونا در بیمارستان نگران‌کننده است.

رسول نصیری روز سه‌شنبه در نشست فوق العاده کرونا افزود: پذیرش مسافر در مهمانخانه‌ها مسافرخانه ها ممنوع و تنها در هتل‌ها و مراکز رسمی پذیرش مهمان بلامانع است ، تردد خودروها و حضور مردم در پارک‌ها از ساعت 9 شب به بعد نیز همچنان ممانعت شود.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به اعیاد در پیش رو مراسم‌های مناسبتی علی رغم  تعصب‌های محله‌ای مجوز برگزاری ندارند و اگر با تغییر شرایط  مراسم به صورت محدود و در فضای باز و با رعایت فاصله اجتماعی برگزار می شود ، نسبت به عواقبی که از نظر شیوع بیماری ممکن است به دنبال انجام این کار خیر وجود داشته باشد ، اندیشیده شود.  

وی اثربخشی اجرای طرح شهید سلیمانی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا  را یادآور شد.

همه اداره ها پیوست بهداشتی با شبکه بهداشت و درمان دارند

رییس شبکه بهداشت و درمان میبد هم در این نشست به سهم 75 درصدی که اداره‌های مختلف در همکاری نسبت به رعایت توصیه‌های بهداشتی اشاره کرد و گفت: همه اداره ها پیوست بهداشتی با شبکه بهداشت و درمان دارند و حداقل باید در رعایت توصیه‌های بهداشتی در محل اداره خود اهتمام داشته‌باشند.

مهدی حفیظی با تاکید بر اینکه وضعیت شهرستان از نظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا رو به افزایش است ، تعداد بیماران میبدی بستری در بیمارستانهای میبد ، یزد و اردکان را 18 نفر در 14 روز اخیر برشمرد و آمار بیماران بستری در بیمارستان میبد را هم 13 نفر ذکر کرد.

وی همچنین با اشاره به سامانه 190 برای دریافت شکایات مردمی از همکاری اداره‌های بهزیستی و بسیج را با شبکه‌های بهداشت و درمان تجلیل کرد و ثبت همکاری‌های مرتبط به غربالگری و بازرسی‌های مرتبط به رعایت توصیه‌های بهداشتی کرونا در سامانه کرونا را متذکر شد.

روند وکسیناسیون کرونا در میبد قطره چکانی است

این مسوول روند وکسیناسیون کرونا در میبد را به صورت قطره چکانی عنوان کرد و تصریح کرد: کادر بهداشت و درمان ، سالمندان و معلولان که در مراکز عمومی اقامت دارند و جانبازان شیمیایی و ریوی و دیگر جانبازان  بالای 50 درصد در نوبت واکسیناسیون هستند.

وی کل واکسن دریافت شده را 275 دوز عنوان کرد و در ادامه از همکاری صنایع در رعایت توصیه‌های بهداشتی ویروس کرونا و پایش سلامت کارگران تشکر کرد.

لزوم اتحاد و همکاری و همدلی در پیشگیری از شیوع کرونا

کمال یزدی معاون فنی شبکه بهداشت و درمان میبد هم گفت: نیاز به اتحاد و همکاری و همدلی در پیشگیری از شیوع کرونا است ، همچنان که در طرح شهید سلیمانی نمود این همکاری و همدلی دیده شد و در حال حاضر نیز باید نیروهای بسیجی که نیاز به حمایت نیز دارند ، پای کار بیایند.

علی باقرپور دادستان میبد نیز در این نشست خواستار تصویب مصوبه‌هایی در ارتباط با اعلام هر گونه اجرای برنامه یا مراسم و میزان پذیرش مسافر و گردشگر و گزارش تجمع در برگزاری مراسم‌ها شد.

همچنین مسوولان ادارات مختلف گزارشی از عملکرد خود در ارتباط با پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ارایه دادند  و همچنین موضوعاتی مانند جلوگیری از ورود مسافران از شهرهای وضعیت قرمز به شهر ، مورد توجه قرار دادن مشکلات اقتصادی مردم  ، برگزاری گشت‌های بازرسی ورعایت فاصله اجتماعی در فروشگاههای بزرگ با مدیریت انجام شده مطرح شد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا