تعداد بانوان داوطلب شوراهای اسلامی روستایی میبد هفت برابر افزایش یافت

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد گفت: 33 نفر از بانوان میبدی داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شده‌اند و این آمار نسبت به دوره پنجم چشمگیر و نشان دهنده حضور آنها در این رویداد ملی به خصوص در حوزه روستایی با رشد هفت برابری است.

رسول نصیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی درحوزه شهری 12 نفر و در حوزه روستایی نیز 21 نفر از بانوان داوطلب شده اند و این در حالی است در که پنجمین دوره این انتخابات در روستاها سه نفر و برای عضویت در شورای اسلامی شهر میبد نیز پنج نفر ثبت نام کرده بودند.

وی آمار کل داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را نیز 239 نفر اعلام کرد که از این تعداد 81 نفر در حوزه شهری و 158 نفر نیز در حوزه روستایی ثبت نام کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد در ادامه تعداد داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از نظر سنی بین 71 تا 75 سال را یک نفر و داوطلبان  زیر 30 سال را 15 نفر عنوان کرد.

وی همچنین اظهار کرد: تحصیلات 6 نفر از داوطلبان در شهر و روستاها ، دکتری ، چهار نفر حوزه ، 37 نفر فوق لیسانس ، 70 نفر لیسانس و 46 نفر نیز دیپلم است.

این مسوول تصریح کرد: آمار داوطلبان شوراهای اسلامی روستایی نسبت به دوره قبل افزایش داشته و این حضور نشان دهنده افزایش آگاهی و انگیزه روستاییان برای مسوولیت پذیری و مشارکت داشتن درتوسعه و پیشرفت روستاها است و و به یقین در افزایش حضور مردم در انتخابات نیز  نقش دارد.

میبد دارای سه بخش بفروئیه ، ندوشن و مرکزی است و ششمین دوره انتخابات شهرو روستا به جز مرکز شهر در 16 روستای این شهرستان برگزار می‌گردد.