کودکان و نوجوانان میبد صاحب خانه می شوند

شهردار میبد ایجاد خانه کودک و نوجوان شهرستان را تدارک محلی امن و مطمئن برای پرورش استعدادها و بروز تفکر خلاق در کودکان عنوان کرد و گفت: همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری و شهرداری می‌تواند اتفاق خوبی را در این ارتباط رقم بزند.

علیرضا نقوی در نشست هم اندیشی با مسوولان اداره فرهنگ و ازشاد اسلامی استان و رییس دادگستری شهرستان، موثر بودن همکاری ادارات مرتبط را در پرورش نسل آینده کشور را یادآور شد و افزود: کلنیک حقوق کودک، دبیرخانه شهر دوستدار کودک، کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان می‌تواند به عنوان واحدهای زیرمجموعه خانه کودک و نوجوان محسوب گردد.

شهردار میبد در ادامه مساعدت و همکاری خوب اعضای شورای اسلامی شهر میبد در حوزه فرهنگی اجتماعی را ستود و عنوان کرد: حضور و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر میبد در برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی و حمایت از کودکان و نوجوانان پشتوانه ای برای ادامه این راه است.

حمایت شهرداری میبد از اجرای برنامه های فرهنگی ستودنی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد نیز ضمن تقدیر و تشکر از شهردار میبد به عنوان مدیر فرهنگ پرور و حمایت از برنامه های اجتماعی و فرهنگی در کنار فعالیت‌های عمرانی و خدماتی را ارزنده و قابل تقدیر خواند.

مجید جوادیان زاده همچنین از احداث اولین سالن سینمای روباز استان یزد در مجموعه فرهنگی گردشگری بام میبد تشکر کرد و افزود: می‌توان از این پروژه به عنوان یکی از پروژه‌های خوب استان در راستای برگزاری برنامه‌های مفرح و شاد نام برد که علاوه بر شهروندان میبدی، مسافران و شهروندان شهرستان‌های دیگر هم می‌توانند از این فضا استفاده کنند.

علیرضا حسین بیگی رییس دادگستری میبد هم در این دیدار ضمن تشریح اقدامات انجام شده در زمینه صیانت از خانواده و دفاع از حقوق کودک در شهرستان میبد از ایجاد کلینیک حقوق شهرستان میبد همزمان با مرکز استان و از برگزاری جلسات شورای راهبردی این کلینیک و برنامه های پیش روی آن خبر داد.

گفتنی است در این دیدار جوادیان زاده در خصوص تاسیس خانه کودک و نوجوان با همکاری ارشاد شهرستان میبد در محل سابق هنرستان هنرهای زیبا قول همکاری داد.

در پایان این دیدار به رسم یادبود لوح زیلوی میبد به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اهدا شد.