بازار هفتگی صنایع دستی بانوان در میبد راه اندازی شد

بازار هفتگی صنایع دستی و محصولات تولید شده در حوزه مشاغل خانگی با حضور بیش از 20 نفر از بانوان فعال و هنرمند در این عرصه در بازارچه ایستگاه اتوبوسرانی میبد راه‌اندازی شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در حاشیه بازدید از بازار یاد شده که با همکاری یکی از موسسه‌های حمایت کننده از بانوان راه اندازی شده‌ در گفت و گو با ایرنا بر نقش مهم ایجاد بازارچه‌های فروش تولیدات مشاغل خانگی در افزایش اشتغال و اقتصاد خانوار تاکید کرد.

رسول نصیری گفت: این نمایشگاه برپا شده به سازمان‌های مردم نهاد نیازمند همکاری سایر ادارات و نهادهای مرتبط است و مسوولان باید در این زمینه حمایت لازم را انجام دهند.

وی در ادامه مشکلات اقتصادی جامعه به ویژه مرتبط  به زنان سرپرست خانوار را یادآور شد و افزود: برپایی نمایشگاه‌های فروش محصولات خانگی فرصت مناسبی برای توانمند کردن زنان سرپرست خانوار است و این امر نیازمند آموزش کارآفرینی و ارایه تسهیلات کم بهره به متقاضیان است .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد همچنین به تهیه بانک  اطلاعاتی مشاغل خرد و خانگی شهرستان و ساماندهی و شناسایی فرصت های شغلی مناسب و حمایت و تقویت آنان اشاره کرد که در دستور کار قرار دارد.

مسوول موسسه حمایت از بانوان ستون استوار نیز برگزاری نمایشگاه و ارایه مشاوره‌های شغلی را از فعالیتهای این موسسه و راه اندازی بازار یاد شده را با دعوت از بانوان برای کمک به اقتصاد خانواده‌ها عنوان کرد.

فهیمه در ادامه از مسوولان خواست در تامین میز و صندلی ، ایجاد روشنایی بهتر ، محوطه سازی محل برگزاری بازارچه و همچنین تبلیغات آن  حمایت کنند.

انواع محصولات و صنایع دستی نظیر کاربافی ، طراحی برجسته روی سفال ، شیرینی جات خانگی ، روغن‌های گیاهی ، انواع ترشیجات و اهنرهای تزئینی در این بازار که مورد بازدید رسول نصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد و سایر مسوولان قرار گرفت ، ارایه شد.

تا قبل ازشیوع ویروس کرونا نمایشگاههای محصولات تولید شده در حوزه مشاغل خانگی در طول به مناسبتهای گوناگون برگزار می‌شد ، هم اکنون مهمترین مشکل بانوان فعال در این حوزه عدم برگزاری نمایشگاه‌ها و مهیا نبودن بازار فروش است.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.