ورزش صبحگاهی با شعار مبارزه با مواد مخدر در میبد برگزار شد

ورزش صبحگاهی با شعار مبارزه با مواد مخدر با حضور جمعی از علاقمندان و ورزشکاران‌ رشته‌های ورزشی همگانی در پارک بهاران میبد برگزار شد.

مسوول انجمن ورزش صبحگاهی میبد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر هر روز همراه با نرمش صبحگاهی یکی از رشته‌های ورزشی مانند طناب کشی، هفت سنگ ، دوچرخه‌سواری و تنیس روی میز نیز اجرا شد.

حواد آقاییان افزود: همه روزه از ساعت پنج و نیم صبح غلاقمندان به ورزش صبحگاهی از محله های مختلف شهر در این مکان جمع می شوند و پیاده‌روی ، دوچرخه‌سواری و حرکات ورزشی و نرمشی انجام  می‌دهند و در کنار آن نیز به مناسبتهای مختلف برنامه ویژه ورزشی با سر دادن شعارهایی مرتبط اجرا می شود.

وی فعالیت ورزشی خانمها را نیز یادآور شد و ادامه داد: انجمن ورزش صبحگاهی میبد آمادگی دارد در صورت استقبال بانوان از ورزش صبحگاهی  پیگیری کند تا با همکاری شهرداری در ساعت ورزش صبحگاهی در مسیرهایی محتلف شهر دسترسی به اتوبوس‌های خط واحد برای تردد بانوان برای آمدن به پارک بهاران فراهم شود.

وی میانگین حضور آقایان در انجام ورزش‌های نرمشی  صبحگاهی را 70 نفر از آقایان و هفت نفر از خانمها عنوان کرد.

ورزش صبحگاهی

بانوان در برنامه‌های ورزش صبحگاهی شرکت کنند

بانوان شرکت کننده در برنامه‌های ورزش صبحگاهی نیز به موثر بودن ورزش در تغییر روحیه خود اشاره کردند.

اکرم سلطنت خواه شهروند مشهدی ساکن میبد گفت: به مدت یک ماه است که برای ورزش ساعت پنج و نیم به پارک می آییم و تا ساعت 6 و ربع پیاده روی می‌کنیم و بعد از آن نیز در محوطه‌ای پشت سر آقایان به انجام نرمش صبحگاهی  می‌پردازیم.

یکی از بانوان میبدی هم با اشاره به اینکه  در هنگام انجام ورزش صبحگاهی بانوان با حجاب کامل به ورزش می‌پردازند ، گفت : از یک ماه پیش تا کنون که ورزش می پردازم روحیه خوبی دارم و احساس کسلی در طول روز ندارم و به بانوان همشهری خود نیز توصیه می‌کنم که باید نسبت به ایجاد روحیه شاد در خود با ورزش کردن توجه داشته‌باشند.

شهرستان میبد پنج هزار و ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته دارد که در رشته‌های مختلف ورزشی مشغول به فعالیت هستند و تابه‌حال با کسب مقام‌های جهانی ، ملی و استانی به‌خوبی درخشیده‌اند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.