شهروندان متخلفان قانون مناسب‌سازی را معرفی کنند

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میبد از شهروندان تخلف‌های مرتبط به ایجاد موانع در پیاده‌روها و معابر را برای پیگیری و رفع مشکلات مناسب‌سازی به مسوولان شهرداری و بهزیستی گزارش دهند.

فرزین خادمی در حاشیه برگزاری اولین نشست ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی شهرستان در سال 1400 افزود: در سال 99 اقدام‌های خوبی از سوی شهرداری در ارتباط با تعریض پیاده‌روها ، احداث گذرگاه عابرپیاده  و رفع مشکل معابر انجام شده و هنوز هم در سطح شهرمشکلاتی وجود دارد که پیگیری رفع آنها مصوب شد.

وی به لزوم رفع موانع در مساجد و همچنین آموزش دریافت کنندگان مجوزهای صنفی  در هنگام صادر شدن پروانه کسب و کار را یادآور شد  و اظهار کرد : مقرر شد این کلاس‌های آموزشی با حضور مسوولان و کارشناسان بهزیستی برای توجیه شرکت کنندگان در رعایت قانون‌های مناسب سازی برگزار شود.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میبد در ادامه به راه‌اندازی گشت مشترک مناسب‌سازی  و پیگیری گرفتن بودجه برای  ساماندهی و مناسب سازی مکان اداره‌های دولتی برای تردد سالمندان و معلولان را نیز به عنوان مصوبه های نشست برگزار شده ذکر کرد.

دستگاههای دولتی میبد در جشنواره شهید رجایی نمره 20 تا 30 کسب کردند

رییس اداره بهزیستی میبد هم با ارایه گزارشی از برگزاری اولین نشست ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی شهرستان گفت: در این نشست عملکرد یک سال و گزارشی از پایش دستگاه‌های دولتی در خرداد ماه 1400 و ارسال نتایج آن به جشنواره شهید رجایی ارایه شد.

سید محسن فلاح در ادامه اظهار داشت : دستگاههای دولتی میبد در این جشنواره نمره 20 تا 30 از 30 نمره را کسب کردند ، همچنین استان یزد نیز رتبه پنجم در کل کشور را به دست آورد.

وی ادامه داد: با توجه به تاثیر مستقیم عملکرد و فعالیت‌ها و مستندات مرتبط در رتبه شهرستان  باید برنامه ریزی و پیش بینی تمهیدات لازم همچون گذشته از جمله تشکیل چهار نشست ستاد در سال با حضور همه اعضا و تدوین مصوبه‌های کاربردی  و تلاش برای عملیاتی شدن آنها و همچنین فعالیت‌های فرهنگی نظیر ساخت فیلم و تهیه گزارش‌های خبری در دستور قرار گیرد.

این مسوول در ادامه به آگاه سازی جامعه با استفاده از ظرفیت نشریات محلی و فضای مجازی و اطلاع رسانی سامانه معبراشاره و مصوبه‌های نشست امروز نظیر تشکیل کمیته آگاه سازی و راهنمایی متشکل از مسوولان شهرداری ، فرمانداری ، راهور، بهزیستی و اداره صمت و اصناف و انجام بازدیدهای دوره ای از اماکن و رفع سد معبر را برشمرد.

دبیر ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی شهرستان در ادامه افزود:  همچنین در این نشست شبکه بهداشت و درمان به پیگیری جدی احداث رمپ ورودی داروخانه‌ها ، اداره تبلیغات اسلامی و اوقاف نسبت به مناسب‌سازی مساجد و حسینیه‌ها و شهرداری نسبت به پیش‌بینی مناسب‌سازی در کلیه طرح‌های عمرانی و فضای شهری ملزم شدند.

در نشست برگزار شده اداره‌های مختلف عملکردهای خود را در رفع سد معبر و موانع ایجاد شده ارایه دادند ، همچنین قانون رعایت حقوق معلولان و سالمندان قرائت شد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.